PT438
PT438
ПроизводительPUOLOP
Партномер производителяPT438
ОписаниеPower Management (PMIC) PUOLOP PT438
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PUOLOP |
| Вес | 0.037 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 3uA |
| Operating Voltage | 2V~5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.375V |
| The Chip Type | Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.4V |
| 0V Battery Charge | Support |
