PT8201
PT8201
ПроизводительPUOLOP
Партномер производителяPT8201
ОписаниеPower Management (PMIC) PUOLOP PT8201
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PUOLOP |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Operating Voltage | 0V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.3V |
| The Chip Type | Protection IC |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.4V |
| Charge Current - Max | - |
| 0V Battery Charge | Support |
