PT8261
PT8261
ПроизводительPUOLOP
Партномер производителяPT8261
ОписаниеPower Management (PMIC) PUOLOP PT8261
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PUOLOP |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 100nA |
| Operating Voltage | 1.5V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.28V |
| The Chip Type | Protection IC |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 3V |
| 0V Battery Charge | Support |
