HGV722ID/TR
HGV722ID/TR
ПроизводительHGC(Huaguan Semicon)
Партномер производителяHGV722ID/TR
ОписаниеAmplifiers/Comparators HGC(Huaguan Semicon) HGV722ID/TR
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | HGC(Huaguan Semicon) |
| Вес | 0.208 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 3.5mV |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 75dB |
| Rail to Rail | Rail-to-rail input, rail-to-rail output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 11MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 8nV/√Hz@10kHz |
| Number of Circuits | Dual |
| Slew Rate(SR) | 9V/us |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 2.4uV/℃ |
