TP8816B
TP8816B
ПроизводительTPOWER
Партномер производителяTP8816B
ОписаниеLED Drivers TPOWER TP8816B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы светодиодов |
| Производитель | TPOWER |
| Вес | 0.159 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Number of Channels | - |
| Output Current | 2.5A |
| Type | DC-DC |
| Features | Short Circuit Protection;Over-Temperature Protection (OTP);Under Voltage Protection |
| Topology | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Dimming | - |
| Frequency - Switching | 40kHz;120kHz |
| Voltage - Input(DC) | 8V~100V |
| Constant Current Accuracy | 5% |
