TP4054
TP4054
ПроизводительTPOWER
Партномер производителяTP4054
ОписаниеPower Management (PMIC) TPOWER TP4054
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TPOWER |
| Вес | 0.045 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.5V~5.5V |
| Quiescent Current | 3uA |
| Operating Voltage | 4V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 600mA |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.9V |
| Charge Current - Max | 600mA |
