TP4552B
TP4552B
ПроизводительTPOWER
Партномер производителяTP4552B
ОписаниеPower Management (PMIC) TPOWER TP4552B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TPOWER |
| Вес | 0.329 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| Type of Battery | Lithium-ion/Polymer |
| Maximum Charge Current | 0.4A |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.85V |
