KBT5551C
KBT5551C
ПроизводительKodenshi AUK
Партномер производителяKBT5551C
ОписаниеTransistors/Thyristors Kodenshi AUK KBT5551C
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | Kodenshi AUK |
| Вес | 0.031 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 80@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 600mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 160V |
| Transition frequency (fT) | 100MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 500mV@50mA,5mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 50nA |
