CBM96AD56-125
CBM96AD56-125
ПроизводительCorebai Microelectronics
Партномер производителяCBM96AD56-125
ОписаниеData Acquisition Corebai Microelectronics CBM96AD56-125
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Corebai Microelectronics |
| Вес | 0.164 |
| Number of Channels | 4 |
| Interface | SPI |
| differential input | Yes |
| Clock Frequency | 40MHz~1GHz |
| Sampling Rate | 125MHz |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in |
| Resolution(Bits) | 16 |
| Integral non - linearity | 5LSB |
| Voltage Reference | Built-in |
| S/N Ratio | 79dB |
| Full-Scale Range(FSR) | 2V;2.8V |
| Programmable Gain | Support |
