MD1621
MD1621
ПроизводительShanghai Mingda Microelectronics
Партномер производителяMD1621
ОписаниеAmplifiers/Comparators Mingda Microelectronics MD1621
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | Shanghai Mingda Microelectronics |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 10pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 3MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 12nV/√Hz@1kHz |
| Quiescent Current | 270uA |
| Number of Circuits | Single channel |
| Slew Rate(SR) | 1.74V/us |
| Voltage - Supply | 2.1V~5.5V;-2.75V~-1.05V;1.05V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 76dB |
| Slew Rate | 1.74V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 800uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 200uA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| Ib - Input Bias Current | 10pA |
