XTB1056L420AD3CT
XTB1056L420AD3CT
ПроизводительXTX
Партномер производителяXTB1056L420AD3CT
ОписаниеPower Management (PMIC) XTX XTB1056L420AD3CT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | XTX |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.55V~6.1V |
| Operating Voltage | 0V~28V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 1A |
