HE5080E
HE5080E
ПроизводительHEERMICR
Партномер производителяHE5080E
ОписаниеPower Management (PMIC) HEERMICR HE5080E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HEERMICR |
| Вес | 0.19 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 5V |
| Quiescent Current | 1mA |
| Operating Voltage | 3.6V~7V |
| Charging Saturation Voltage | 8.4V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 2 |
| End-Off Voltage | - |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Support |
