HE5090EA
HE5090EA
ПроизводительHEERMICR
Партномер производителяHE5090EA
ОписаниеPower Management (PMIC) HEERMICR HE5090EA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HEERMICR |
| Вес | 0.213 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Operating Voltage | 3.6V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 8.42V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1.5A |
