SE9029X
SE9029X
ПроизводительSeaward Elec
Партномер производителяSE9029X
ОписаниеPower Management (PMIC) Seaward Elec SE9029X
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Seaward Elec |
| Вес | 0.224 |
| Operating Temperature | -20℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 110uA |
| Operating Voltage | 4.7V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 1A |
