BP8261HX
BP8261HX
ПроизводительShenzhen JingYang
Партномер производителяBP8261HX
ОписаниеPower Management (PMIC) JingYang BP8261HX
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Shenzhen JingYang |
| Вес | 0.051 |
| Operating Temperature | -30℃~+80℃ |
| Quiescent Current | 500nA |
| Operating Voltage | 1.6V~7V |
| Charging Saturation Voltage | 4.425V |
| The Chip Type | Protection IC |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.47V |
| 0V Battery Charge | Support |
