ZYL2245
ZYL2245
ПроизводительZYMICRO
Партномер производителяZYL2245
ОписаниеData Acquisition ZYMICRO ZYL2245
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | ZYMICRO |
| Вес | 0.06 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 1.8V;3V |
| Quiescent Current (Iq) | 18mA |
| Interface | Parallel |
| Resolution | 14 Positions |
| sampling frequency | 10MHz |
| differential input | Yes |
| Data Rate | - |
| Clock Frequency | 10MHz;1MHz~10MHz |
| Sampling Rate | 10MHz |
| Voltage - Supply | 1.75V~3.4V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Clock/Oscillator | - |
| Resolution(Bits) | 14 |
| Integral non - linearity | 1LSB |
| ADC architecture | - |
| Voltage Reference | Built-in;External |
| Voltage Reference Drift | - |
| S/N Ratio | 75dB |
| Full-Scale Range(FSR) | - |
| Programmable Gain | - |
| Temperature Sensors | - |
