ZYL2263-16
ZYL2263-16
ПроизводительZYMICRO
Партномер производителяZYL2263-16
ОписаниеData Acquisition ZYMICRO ZYL2263-16
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | ZYMICRO |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage | 1.8V |
| Quiescent Current (Iq) | 49mA |
| Interface | SPI;LVDS;Parallel |
| Resolution | 16 |
| sampling frequency | 20MHz |
| differential input | Yes |
| Clock Frequency | 20MHz;1MHz~20MHz |
| Sampling Rate | 20MHz |
| Voltage - Supply | 1.7V~1.9V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Resolution(Bits) | 16 |
| Integral non - linearity | 4LSB |
| Voltage Reference | Built-in |
| Voltage Reference Drift | 25ppm/℃ |
| S/N Ratio | 75dB |
