HA1002EO
HA1002EO
ПроизводительQH MICRO-E
Партномер производителяHA1002EO
ОписаниеAmplifiers/Comparators QH MICRO-E HA1002EO
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | QH MICRO-E |
| Вес | 0.035 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 2mV |
| Output Current | 100mA |
| Input Offset Current(Ios) | - |
| Current - Input Bias(Ib) | 50pA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80dB |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 200MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 6nV/√Hz@1MHz |
| Quiescent Current | 10mA |
| Number of Circuits | Single channel |
| Slew Rate(SR) | 360V/us |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | - |
| Voltage - Supply | -1.4V~2.75V;2.8V~5.5V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 80dB |
| Slew Rate | 360V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 9mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | - |
| Quiescent Current(Iq) | 10mA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 200MHz |
| Ib - Input Bias Current | 50pA |
