LGS5523
LGS5523
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS5523
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS5523
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.179 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 26uA |
| Operating Voltage | 3V~9.3V |
| Charging Saturation Voltage | 12.6V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 3 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2A |
| 0V Battery Charge | Support |
