LGS5524
LGS5524
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS5524
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS5524
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.179 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 26uA |
| Operating Voltage | 3V~12V |
| Charging Saturation Voltage | 16.8V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 4 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2A |
| 0V Battery Charge | Support |
