LGS5600
LGS5600
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS5600
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS5600
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.03 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Supply Voltage | 4.5V~5.5V |
| Quiescent Current | 2uA |
| Operating Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 1.5V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
