LGS7381
LGS7381
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS7381
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS7381
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.067 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Supply Voltage | 4V~6V |
| Quiescent Current | 40uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 500mA |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 500mA |
| 0V Battery Charge | Support |
