LGS55182ES
LGS55182ES
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS55182ES
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS55182ES
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.2 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Supply Voltage | 3V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 8.4V |
| Type of Battery | Lithium-ion/Polymer |
| Maximum Charge Current | 2A |
| Number of Cells | 2 |
