MOT13003C
MOT13003C
ПроизводительMOT
Партномер производителяMOT13003C
ОписаниеTransistors/Thyristors MOT MOT13003C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | MOT |
| Вес | 0.63 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 25W |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 32@400mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 1.5A |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 400V |
| Transition frequency (fT) | 10MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 500mV@500mA,100mA |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 400V |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 1mA |
| Pd- Power Dissipation | 25W |
| Current - Collector(Ic) | 1.5A |
| Current - Collector Cutoff | 1mA |
| Transition frequency(fT) | 10MHz |
