MOT13005DA
MOT13005DA
ПроизводительMOT
Партномер производителяMOT13005DA
ОписаниеTransistors/Thyristors MOT MOT13005DA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | MOT |
| Вес | 2.46 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 40W |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 40@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 4A |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 400V |
| Transition frequency (fT) | 4MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 500mV@1A,200mA |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 400V |
| Pd- Power Dissipation | 40W |
| Current - Collector(Ic) | 4A |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 9V |
| Transition frequency(fT) | 14MHz |
