MOT13007MA
MOT13007MA
ПроизводительMOT
Партномер производителяMOT13007MA
ОписаниеTransistors/Thyristors MOT MOT13007MA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | MOT |
| Вес | 2.48 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 80W |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 40@2A,5V |
| Collector Current (Ic) | 8A |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 400V |
| Transition frequency (fT) | 14MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 1.2V@2A,400mA |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 400V |
| Pd- Power Dissipation | 80W |
| Current - Collector(Ic) | 8A |
| Transition frequency(fT) | 14MHz |
