SS8050/Y1
SS8050/Y1
ПроизводительMOT
Партномер производителяSS8050/Y1
ОписаниеTransistors/Thyristors MOT SS8050/Y1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | MOT |
| Вес | 0.03 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 300mW |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 400@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 1.5A |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 25V |
| Transition frequency (fT) | 100MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 200mV@10mA,10mA |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 25V |
| Pd- Power Dissipation | 300mW |
| Current - Collector(Ic) | 1.5A |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 6V |
| Current - Collector Cutoff | 50uA |
| Transition frequency(fT) | 100MHz |
