2SA954-A
2SA954-A
ПроизводительNEC
Партномер производителя2SA954-A
ОписаниеTransistors/Thyristors NEC 2SA954-A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | NEC |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 600mW |
| Transistor Type | PNP |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 90@50mA,1V |
| Collector Current (Ic) | 300mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 80V |
| Transition frequency (fT) | 100MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 600mV@300mA,30mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 100nA |
