2SC1841-A
2SC1841-A
ПроизводительNEC
Партномер производителя2SC1841-A
ОписаниеTransistors/Thyristors NEC 2SC1841-A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | NEC |
| Вес | 1 |
| Power Dissipation (Pd) | 500mW |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 200@1mA,6V |
| Collector Current (Ic) | 50mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 120V |
| Transition frequency (fT) | 110MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 300mV@1mA,10mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 50nA |
