2SC4226-T1
2SC4226-T1
ПроизводительNEC
Партномер производителя2SC4226-T1
ОписаниеTransistors/Thyristors NEC 2SC4226-T1
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | NEC |
| Вес | 0.021 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 70@3mA,7V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 12V |
| Transition frequency (fT) | 4.5GHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | - |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 1uA |
