SM5402
SM5402
ПроизводительHICHON
Партномер производителяSM5402
ОписаниеPower Management (PMIC) HICHON SM5402
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HICHON |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Quiescent Current | 13uA |
| Operating Voltage | 4.5V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.95V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Support |
