PB7130
PB7130
ПроизводительPST
Партномер производителяPB7130
ОписаниеPower Management (PMIC) PST PB7130
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PST |
| Вес | 4.184 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 2uA |
| Interface | SPI |
| Operating Voltage | 12V~81V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Protection IC;Balancing IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 5~13 |
| End-Off Voltage | 2.8V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 100mA |
| Balance Current | 100mA |
