PB7170
PB7170
ПроизводительPST
Партномер производителяPB7170
ОписаниеPower Management (PMIC) PST PB7170
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | PST |
| Вес | 2.969 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 5uA |
| Interface | SPI |
| Operating Voltage | 12V~88V |
| Charging Saturation Voltage | - |
| The Chip Type | - |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 5~17 |
| End-Off Voltage | 2.8V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | - |
| 0V Battery Charge | Not supported |
| Balance Current | 100mA |
