4056H
4056H
ПроизводительHL
Партномер производителя4056H
ОписаниеPower Management (PMIC) HL 4056H
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HL |
| Вес | 0.157 |
| Operating Temperature | 0℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 100nA |
| Operating Voltage | 6.5V~30V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
