4056V
4056V
ПроизводительHL
Партномер производителя4056V
ОписаниеPower Management (PMIC) HL 4056V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HL |
| Вес | 0.169 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 9V |
| Quiescent Current | 50uA |
| Operating Voltage | 4.2V~10V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.9V |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
