4060H
4060H
ПроизводительHL
Партномер производителя4060H
ОписаниеPower Management (PMIC) HL 4060H
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | HL |
| Вес | 0.041 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 100nA |
| Operating Voltage | 5V~28V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 600mA |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 600mA |
