CJC1808
CJC1808
ПроизводительESHINE
Партномер производителяCJC1808
ОписаниеData Acquisition ESHINE CJC1808
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | ESHINE |
| Вес | 0.174 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage | 2.7V~5.5V |
| Quiescent Current (Iq) | 15.1mA |
| Interface | I2S |
| sampling frequency | 96kHz |
| differential input | No |
| Clock Frequency | 24.576MHz;2.048MHz~49.152MHz |
| Sampling Rate | 96kHz |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Resolution(Bits) | 24 |
| ADC architecture | Sigma-Delta |
| Voltage Reference | Built-in |
| S/N Ratio | 95dB |
