HTC358AXS8/R8
HTC358AXS8/R8
ПроизводительHUATECH SEMICONDUCTOR
Партномер производителяHTC358AXS8/R8
ОписаниеAmplifiers/Comparators HUATECH SEMICONDUCTOR HTC358AXS8/R8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | HUATECH SEMICONDUCTOR |
| Вес | 0.185 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 4.5mV |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80dB |
| Rail to Rail | Rail-to-rail input, rail-to-rail output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 1MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 35nV/√Hz@1kHz |
| Number of Circuits | Dual |
| Slew Rate(SR) | 0.8V/us |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 2.3uV/℃ |
