HTCOP07FXS8/R8
HTCOP07FXS8/R8
ПроизводительHUATECH SEMICONDUCTOR
Партномер производителяHTCOP07FXS8/R8
ОписаниеAmplifiers/Comparators HUATECH SEMICONDUCTOR HTCOP07FXS8/R8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | HUATECH SEMICONDUCTOR |
| Вес | 0.185 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 150uV |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110dB |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 2MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Noise density(eN) | 22nV/√Hz@1kHz |
| Number of Circuits | Single channel |
| Slew Rate(SR) | 1.6V/us |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 0.5uV/℃ |
