CM1106-SOPTA
CM1106-SOPTA
ПроизводительCIMO
Партномер производителяCM1106-SOPTA
ОписаниеData Acquisition CIMO CM1106-SOPTA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | CIMO |
| Вес | 0.055 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 4 |
| Supply Voltage | 2.5V~5.5V |
| Quiescent Current (Iq) | 270uA |
| Interface | SPI |
| Resolution | 16 |
| Integral nonlinearity | 1LSB |
| sampling frequency | 2kHz |
| differential input | Yes |
| Data Rate | 6.25Hz;2kHz |
| Clock Frequency | 500kHz |
| Sampling Rate | 2kHz |
| Voltage - Supply | 2.5V~5V |
| Temperature range | -40℃~+125℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in |
| Resolution(Bits) | 16 |
| Integral non - linearity | 1LSB |
| ADC architecture | Sigma-Delta |
| Voltage Reference | Built-in |
| Full-Scale Range(FSR) | 256mV;6.144V |
| Programmable Gain | Support |
| Temperature Sensors | Built-in |
