CM1348-QFNTR
CM1348-QFNTR
ПроизводительCIMO
Партномер производителяCM1348-QFNTR
ОписаниеData Acquisition CIMO CM1348-QFNTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | CIMO |
| Вес | 2.174 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 16 |
| Supply Voltage | 5V |
| Quiescent Current (Iq) | 300nA |
| Interface | SPI |
| Resolution | 24 |
| Integral nonlinearity | 0.0003% |
| sampling frequency | 125kHz |
| differential input | Yes |
| Data Rate | 125kHz;29.5kHz |
| Clock Frequency | 15.729MHz;100kHz~16MHz |
| Sampling Rate | 125kHz |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| Temperature range | -40℃~+125℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in;External |
| Resolution(Bits) | 24 |
| Integral non - linearity | - |
| ADC architecture | Sigma-Delta |
| S/N Ratio | 103dB |
| Temperature Sensors | Built-in |
