CM2248-QFPTR
CM2248-QFPTR
ПроизводительCIMO
Партномер производителяCM2248-QFPTR
ОписаниеData Acquisition CIMO CM2248-QFPTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | CIMO |
| Вес | 2.4 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Supply Voltage | 5V |
| Quiescent Current (Iq) | 23mA |
| Interface | SPI |
| Resolution | 16 |
| Integral nonlinearity | 1LSB |
| sampling frequency | 200kHz |
| differential input | - |
| Sampling Rate | 200kHz |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Temperature range | -40℃~+125℃ |
| Resolution(Bits) | 16 |
| Integral non - linearity | 0.99LSB |
| ADC architecture | SAR |
| Voltage Reference | Built-in |
| Voltage Reference Drift | 7ppm/℃ |
| S/N Ratio | 92dB |
