CM2249-QFPTR
CM2249-QFPTR
ПроизводительCIMO
Партномер производителяCM2249-QFPTR
ОписаниеData Acquisition CIMO CM2249-QFPTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | CIMO |
| Вес | 4.422 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 16 |
| Supply Voltage | 5V |
| Quiescent Current (Iq) | 35mA |
| Interface | SPI |
| Resolution | 16 |
| Integral nonlinearity | ±0.8LSB |
| sampling frequency | 1MHz |
| differential input | Yes |
| Sampling Rate | 1MHz |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Temperature range | -40℃~+125℃ |
| Resolution(Bits) | 16 |
| Integral non - linearity | 0.8LSB |
| ADC architecture | SAR |
| Voltage Reference | Built-in;External |
| Voltage Reference Drift | 15ppm/℃ |
| S/N Ratio | 91.5dB |
