CM2368-QFPTR
CM2368-QFPTR
ПроизводительCIMO
Партномер производителяCM2368-QFPTR
ОписаниеData Acquisition CIMO CM2368-QFPTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | CIMO |
| Вес | 0.36 |
| Number of Channels | 8 |
| Supply Voltage | - |
| Quiescent Current (Iq) | 16.5mA |
| Interface | SPI |
| differential input | Yes |
| Sampling Rate | 1MHz |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Temperature range | -40℃~+125℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in;External |
| Resolution(Bits) | 18 |
| Integral non - linearity | 2LSB |
| ADC architecture | SAR |
| Voltage Reference | Built-in;External |
| Voltage Reference Drift | 7ppm/℃ |
| S/N Ratio | 94.5dB |
| Programmable Gain | Support |
