S8550(2TY)
S8550(2TY)
ПроизводительALJ
Партномер производителяS8550(2TY)
ОписаниеTransistors/Thyristors ALJ S8550(2TY)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | ALJ |
| Вес | 0.032 |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 300mW |
| Transistor Type | PNP |
| Collector Current (Ic) | 800mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 25V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 25V |
| Pd- Power Dissipation | 300mW |
| Current - Collector(Ic) | 800mA |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 5V |
| Current - Collector Cutoff | 100nA |
| Transition frequency(fT) | 150MHz |
