S9012
S9012
ПроизводительALJ
Партномер производителяS9012
ОписаниеTransistors/Thyristors ALJ S9012
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | ALJ |
| Вес | 0.032 |
| Type | PNP |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 25V |
| Pd- Power Dissipation | 300mW |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Number | 1 PNP |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 5V |
| Current - Collector Cutoff | 100nA |
| Transition frequency(fT) | 150MHz |
