SS8050(SOT-23)
SS8050(SOT-23)
ПроизводительALJ
Партномер производителяSS8050(SOT-23)
ОписаниеTransistors/Thyristors ALJ SS8050(SOT-23)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | ALJ |
| Вес | 0.032 |
| Type | NPN |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 25V |
| Pd- Power Dissipation | 300mW |
| Current - Collector(Ic) | 1.5A |
| Number | 1 NPN |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 5V |
| Current - Collector Cutoff | 100nA |
| Transition frequency(fT) | 100MHz |
