BCX56-16
BCX56-16
ПроизводительSINEDEVICE
Партномер производителяBCX56-16
ОписаниеTransistors/Thyristors SINEDEVICE BCX56-16
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | SINEDEVICE |
| Вес | 1.19 |
| Power Dissipation (Pd) | 500mW |
| Transistor Type | NPN |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 250@150mA,2V |
| Collector Current (Ic) | 1A |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 80V |
| Transition frequency (fT) | 130MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 500mV@500mA,50mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 100nA |
