MMBT2907A
MMBT2907A
ПроизводительSINEDEVICE
Партномер производителяMMBT2907A
ОписаниеTransistors/Thyristors SINEDEVICE MMBT2907A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | SINEDEVICE |
| Вес | 0.03 |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 250mW |
| Transistor Type | PNP |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 300@150mA,10V |
| Collector Current (Ic) | 600mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 60V |
| Transition frequency (fT) | 200MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 1.6V@500mA,50mA |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 60V |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 20nA |
| Pd- Power Dissipation | 250mW |
| Current - Collector(Ic) | 600mA |
| Number | 1 PNP |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 5V |
| Current - Collector Cutoff | 20nA |
| Transition frequency(fT) | 200MHz |
