MMBT4403
MMBT4403
ПроизводительSINEDEVICE
Партномер производителяMMBT4403
ОписаниеTransistors/Thyristors SINEDEVICE MMBT4403
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | SINEDEVICE |
| Вес | 0.03 |
| Power Dissipation (Pd) | 300mW |
| Transistor Type | PNP |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 300@150mA,2V |
| Collector Current (Ic) | 600mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 40V |
| Transition frequency (fT) | 200MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 400mV@150mA,15mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 100nA |
